close
تبلیغات در اینترنت
شهادت نهایت آمال عارفان حقیقی ايثارگر|صفحه نخست

پشتیبانی


به ايثارگر خوش امديد
اين وبسايت ازمايشي قرار گرفته است و در حال حاضر در حال اماده سازي مي باشد.از اين که ما را به خاطر اين کم کاري تحمل ميکنيد.بينهايت از شما سپاس گزاريم.

مدير سايت

معرفي و اخبار سايت
تبليغات

شهادت نهایت آمال عارفان حقیقی

خيلي‌ها تلاش كردند ماهيت انقلاب اسلامي و هويت ملت ايران در پديداري عظيم‌ترين جنبش الهي – انساني قرن اخير را وارونه جلوه دهند و با دستكاري در تاريخ ، يك شناسنامه جعلي براي آن بنويسند.اما نتوانستند، اين عجز نه به دليل عدم توانايي آنها در تحريف تاريخ، بلكه به علت توانايي شهدا و فداكاران انقلاب  در مقابله بااين پديده زشت و منحط بود. كساني كه خالق اين انقلاب بودند با نوشتن وصيت نامه و درج خلاصه آن در سنگ نوشته قبر خود ، تاريخ انقلاب را از خطر تحريف نجات دادند.

 

هركس كه به ديده هاي چشم سرخود اعتماد كند و توفيق يابد كه به زيارت قبور شهدا  در حاشيه شهرها و روستاها برود، خواهد ديد كه كليد واژه‌هاي «اسلام»،«قرآن»،«ولايت فقيه»،«امام»، «حكومت اسلامي» ،«مبارزه با ظلم» و «پيروي از امام خميني»و... ادبيات سنگ نوشته‌هاي قبور شهدا را تشكيل مي‌دهد و همين ادبيات دروصيت نامه شهدا شرح و بسط داده شده است. اين باور و ايمان يك حقيقت بزرگ تاريخي است كه هيچ كس قادر به انكار و تحريف آن نيست. هدف‌گيري دشمن از ابتداي شكل گيري انقلاب تاكنون بر همين نقطه وكانون متمركز بوده است. همين ويژگي انقلاب ما را در مسير و در امتداد انقلاب پيامبران الهي قرار مي‌دهد.

شهادت کامل ‏ترین شکل انجام تکالیف انسان در مقابل خدا و نفس خود و جامعه مى ‏باشد. شهید در برابر حق حیاتى که آفریدگارش به او عطا کرده است، با خداوند وارد معامله مى ‏شود و جانش را به جانان اصلى باز مى ‏گرداند. آیا در مورد مرگ و قبض روح و جان آدمى، خریدار بهترى جز خدا مى ‏توان سراغ داشت؟!شهید مطهرى در این باره مى ‏گوید: "همه گروه‏ هاى خدمتگزار مدیون شهدا هستند. ولى شهدا مدیون آنها نیستند یا کمتر مدیون آنها هستند. ... شهید آن کسى است که با فداکارى و از خودگذشتگى خود و با سوختن و خاکستر شدن خود محیط را براى دیگران مساعد مى ‏کند. شهید مثل شمع است که خدمتش از نوع سوخته شدن و فانى ‏شدن و پرتو افکندن است تا دیگران در این پرتو که با بهاى نیستى او تمام شده، بنشینند و آسایش یابند و کار خویش را انجام دهند.(1)

قرآن کریم مى ‏فرماید: "خداوند جان ‏ها و مال‏ هاى مؤمنان را در برابر نعمت بهشت خریدارى فرمود. آنها در راه خداوند کارزار مى ‏کنند، مى ‏کشند یا کشته مى ‏شوند، این وعده بهشت که ذکر آن در تورات و انجیل و قرآن آمده کاملاً حق است و حقیقت دارد. و تحقق آن بر عهده خداوند است و چه عهد و قولى استوارتر از عهد خداوند است؟ پس بشارت باد بر شما به معامله‏ اى که با خداوند کرده ‏اید و این است آن توفیق بزرگ."(2)پیامبر اکرم(ص) مى ‏فرمایند: "بالا دست هر نیکوکارى، نیکوکار دیگرى است تا آنگاه که در راه خدا شهید شود و همین که در راه خدا شهید شد، دیگر بالا دست ندارد."(3)

امام خمینى(ره) در این باره مى ‏فرمایند: "چه معامله ‏اى بهتر و با عظمت ‏تر از اینکه خریدار آن خداى متعال و فروشندگان آن افراد پرهیزگار و صالح و متاع مورد معامله نیز جان آدمى باشد، مى ‏توان سراغ گرفت، تجارت بسیار بزرگى است که هر سه وجه آن یعنى خریدار، فروشنده و کالاى مورد معامله در نهایت کمال و پسندیده ‏ترین حالات ممکنه خود قرار دارند."(4)

در بهشت برین شور وغوغایی برپا شده وفرشتگان برای عرض ادب به صوفوف ایستاده اند تا یاران خمینی را بدرقه کنند واز آنان نسیم جنت را استشمام کنند ومگر جنت جایی غیر از دل وسیع  شهید است تمثیل شهید تمثیل گل خوش بوی است که عطر آن هنگام شکفتن جسم او هویدا وبر مشام می رسد رنگ سرخ خونین او هم وادی شقایق های آتش گرفته را تجسم می کندشهید مرغ خوش الحان عالم است سرشت وجود شهدا از نفخات قدسی رب الارباب است ولاجرم آنان از قدس اند وبه قدوس باز می گردنند (انا لله وانا الیه راجعون ) خدایا ما را شراب حضور ده نه سراب حصول که جایی که حضور تو نبا شد سرابی بیش نیست ومگر آب حیات شهدا چیزی جز شراب حضور است ومقام عند (عند ربهم یرزقون )

شهادت نهایت آمال عارفان حقیقی است وچه کسی عارف تر از شهید است که جان را به جانان می دهد تا جان تازه ای بگیرد پس نفخات قدسی شهید است که به این عالم حیات می بخشد زیرا شهید مظهر اسم حی است از نظر اهل ظاهر شهید جان را از دست داده ولیکن این توهمی است که در اذهان اهل ظاهر است واهل باطن بر این واقف اند که شهید وجود گرفته است نه اینکه به نیستی را ه یافته است شهید است که حی می شودشهید است که مرغ دلش به جایی عروج می کند که بال مرغان قدسی بدان جا می سوزد آنان مرغان آسمان وحدت اند که جز آنان کسی تاب بال گشودن در آن آسمان را ندارد

ما درپی حضور یاریم نه در پی ثبوت یار که ثبوت کار عقل است ومحجوب از حضور یار وفقط دل است که می تواند به مجلس حضور رندان راه پیدا کند وشهید است مصداق عالم حضور (عند ربهم یرزقون ) شهید شراب عشق را نمایان است دل وی آسمانی است وسیع که محل عروج ونزول ملائکهاست  آری دلهای آنان است که هفت آسمان را خود جای داده است شوق شهادت جز بر مرغان از جان گذشته وپروانه عاشق نور از کسی بر نمی آید آری آنان مرغان اقیانوس قدسی عالم امکان اندکه جز نغمه شهادت نمی سرایندشهید ذکر جنون آن جز شراب  وصل  نیست ولاجرم هر کس شراب وصل را خواهد باید از آسمان شهادت عبور کند وشهید است مصداق عالم شهادت

عرفان حقیقی درجبهه هاست لاجرم عارف حقیقی راباید درجبهه ها یافت عارف آن است که از قید جان گذرد وکیست عارف تر از شهید وشهید است که روی عارفان کذایی را سیاه می کند وآبروی عرفان را باز می خردشقایق های آتش گرفته آتشی بر این دل سرد زنید که شاید از گرمای وجود شما دل ها از شوق وصول گرم شود وبه دشت شقایقان عاشق بپیوندداز آسمان ندا می رسد که ای اهل عالم  آرام گیرید  تا ندای این مرغ خوش الحان تمامی عالم وجود را معطر کند وشهید است که تسبیح او جان دادن در ره اوست ای شقایقان دشت لاله زار خمینی سرخی گل برگ های خونین شما تجلی آسمان عشق است که بربال شما نشسته  ای غواصان دریای بلا عنایتی کنید که شاید به یمن نظر شما این دل های بی نور به نور شما روشن شود واین دلهایمان رنگ بوی شما را گیرد که دلی که نور شما در آن نباشد کویری است بی آب وعلف که جز شیاطین در آن لانه نمی کنند

درمسلک عشق باید ترک سرکرد سپس قصد کوی دوست کرد که کوی دوست سر می طلبد ودل بی تعلق وکیست مصداق اکمل سلوک عشق غیر از شهیدشهید شاهد شور است وشور بال شهید اگر شهید شوونوا نداشته باشد که مرغ دل آن بر زمین می ماند وهمین شورونوا است که شهید را شهید کرده لباس وخوراک بسیجیان خاکی است ولی دلهای آنان آسمانی است که جسم از خاک است ودل زآسمان درد عشق را جز به عشاق از جان گذشته نمی دهند آری درد عشق گوهری است که جزدر دل صدفین شهید جای نمی گیردآسمان قدس آسمان بی قیود است ولاجرم قدسیان آنان اند که بی قید وبی تعلق باشند وچه کسی بهتر از شهید همه تعلقات را وانهاده .

نچه در ذهن طراحان جنگ نرم عليه ملت ايران در اتاق هاي جنگ مي‌گذرد اين است كه، اكنون منابع مشروعيت نظام روبه پايان است.آنان به زعم خود فكر مي‌كنند كه «مشروعيت كاريزماتيك امام »و «مشروعيت سنتي روحانيت » در ايران رو به افول دارد. تنها مشروعيتي كه باقي مي‌ماند «مشروعيت مردمي» مستند به راي ملت است كه آن را هم مي‌شود با«انقلاب مخملي » تخطئه كرد و فاتحه انقلاب را خواند. بر اساس اين توهم حوادث تلخ سال 88 شكل گرفت. آنها براي عملي كردن نقشه‌هاي شوم خود «جنبش سبز» را علم كردند و از غفلت وبلاهت  دو تن از ياران انقلاب سود  بردند و آنان را در مسند اين جنبش نشاندند .مردم و نخبگان خيلي زود متوجه اين ترفند شدند و با قيام تاريخي 9 دي مهرباطلي بر اين كژراهه زدند. غرب در 100 سال گذشته براي سركوب انقلاب‌هاي مردمي و اسلامي در ايران بيش از ضربه از بيرون به ضربه از درون فكر مي‌كرده است . آنها مي‌خواهند ما را با دست خودمان خفه كنند انقلاب سرخ خميني (ره) را با جنبش سبز موسوي و كروبي مي‌خواستند خفه كنند. آنها با اصلاح طلبي مي‌خواستند افساد كنند.

http://mfinizadeh.persiangig.com/rahian/cd-lable.jpg

درفرهنگ اسلام و ایران حفظ نشانه‏ هایى که، داراى ارزش معنوى هستند، همواره مورد توجه بوده و نسل ‏هاى گذشته در حفظ آنها اهتمام داشته‏ اند. چرا که رمز و راز عالم، خود ماندگارى این اماکن را تضمین مى ‏کند. حرم سید الشهداء(ع) بارها تخریب شد اما اکنون در قرن بیست و یکم، بزرگ ‏ترین تجمع انسانى پس از حج روز عاشورا در کربلاست. سرزمین‏ هاى دفاع مظلومانه ما در مقابل کفر هم از این قاعده مستثنى نیستند. سرزمین ‏هایى که مرز بین خاکیان و افلاکیان و پرکشیدگان و جاماندگان است. سرزمین‏ هایى چون شلمچه، طلاییه، دهلاویه که قدمگاه انسان‏ هاى خوب خداست، و هنوز هم مى ‏شود قطره ‏هاى اشک شهداء را در خاک خشک و بى ‏علف آنجا بویید.

این سرزمین ‏ها، همچون نشانه‏ هایى آشکار برجا خواهند ماند تا نسل‏ ها بیایند و از رهگذر سفر به این سرزمین‏ ها تحفه ‏اى برگیرند براى حیات خود. چرا که آنجا وادى عبرت و حیرت است و انسان با ندایى اسرارآمیز به بزم عشّاق دعوت مى ‏شود. این سرزمین‏ ها مشکات نورند. شهداء نورند. کوکب‏ هاى هدایت و چراغ راهند. آنان انوار هدایتگر  در همه اعصار هستند.واژه نور که در مورد شهداء فراوان به کار برده مى ‏شود یک کاربرد قرآنى است .ملت ايران حركت هوشمندانه‌اي طي سالهاي اخير براي پاسداشت مقام شهدا و نگاهباني از فداكاري آنان در خلق حماسه‌هاي خونين صورت مي‌دهد كه واقعا ستودني است . همه ساله جمع كثيري از مردم با حضور  در مناطق عملياتي جنوب و غرب خود رادر حال و هواي ارزشهاي الهي انقلاب قرار مي‌دهند و بدين ترتيب راهي نوراني راشكل داده اند كه هر سال شكوهمند تر از سال پيش برگزار مي‌شود و جالب اين است كه در طول سال هم امتداد پيدا مي‌كند.مقام معظم رهبري در همین رابطه فرمودند: «دشمن مي‌خواهد فداكاريهاي دفاع مقدس و شخصيت‌هايي كه فداكاري كردند را از ياد ببريم. نگذاريد ياد دوران دفاع مقدس از يادها برود. حركت راهيان نور را مغتنم بشماريد.»

براى نور تعاریف مختلفى آورده اند. نور آن چیزى است که خود روشن است و باعث ‏شود که حقیقت همه اشیاء به واسطه آن دیده شود.کلمه "نور" مصداقش منحصر به نور حسى نیست. لفظ "نور" وضع شده است، براى هر چیزى که روشن و روشن کننده باشد یعنى پیدا و پیداکننده باشد، و ما به نور حسى از آن جهت نور مى ‏گوییم که خودش براى چشم ما هم پیداست و هم پیداکننده. پس هر چیز که پیدا و پیدا کننده باشد، مى ‏توانیم به آن نور بگوییم ولو اینکه جسم و حسى نباشد. مثلا در مورد علم مى ‏گوییم "علم نور است" چون روشن کننده و روشن است. در قرآن به "ایمان" هم نور گفته شده چرا که انسان را در باطنش نوعى آگاهى مى ‏دهد. هدف و مقصد سعادت را به انسان نشان مى ‏دهد. شهدا هم نور هستند چون جامعه را به سوى سعادت رهنمون مى ‏شوند و همچون چراغى مسیر مستقیم را روشن و راه ‏هاى انحرافى را نمایان مى ‏کنند.

 

مفهوم نور در قرآن

کلمه نور43 بار درقرآن آمده و درآیات مربوط به مناسبت‏ هاى گوناگون معانى ویژه‏اى یافته است. مشهورترین آیه ‏اى که در قرآن کریم بحث نور را مطرح کرده است آیه 35 سوره نور است که پنج دفعه واژه "نور" در آن به کار رفته است.خداوند تبارک و تعالى و راه او نور است. راه خدا راه نور است، راه تکامل است. براى موحّدان تنها نقطه اتکا و سرچشمه نورافشان خداست. "خدا نور آسمان ‏ها و زمین است، مثل نورش همچون محفظه ‏اى است که در آن چراغى باشد و چراغ در شیشه ‏اى که گویا ستاره ‏اى است، درخشان و آن چراغ با روغن زیتون صاف، روشن باشد، که از درخت پر برکت زیتون گرفته شده باشد نه زیتون شرقى و نه غربى، در نتیجه آن چنان صاف و قابل احتراق باشد که نزدیک است خود به خود بسوزد، هر چند آتشى به آن نرسد. و معلوم است که چنین چراغى نورش دو چندان و نورى بالاى نور است. خدا هر که را خواهد به نور خویش هدایت کند و این مثل ‏ها را خدا براى مردمى مى ‏زند که خدا به همه چیز دانا است."(5)

در این آیه، منظور از نور، نور ظاهرى و محسوس نیست که یکى از مخلوقات خداست. بلکه رمزى است از وجود حق و حقیقتى که در ذات خود پیدا و پیدا کننده باشد. یعنى سایر اشیا را خداوند پیدا و پیدا کننده کرده است. به این معنا دیگر هیچ چیزى در مقابل خدا نور نیست، یعنى همه نورها در مقابل خدا ظلمت‏اند.گاهى از کلمه نور پیامبران الهى را درنظر داشته است. "قد جاءکم من الله نور و کتاب" (6)

اگر قرآن به صراحت از پیامبران به نور خدا تعبیر مى ‏کند به این دلیل است که نفوس آماده آنان نور الهى و شعله ابدى را به صورت وحى اقتباس کرده است و کسانى را که در معرض تابش آن قرار مى ‏گیرند به راه اندازد وهدف ومسیر زندگى را برایشان روشن‏ سازد و پیروان راستین را به مقام قرب و رستگارى ‏رسانند.

قرآن شهدا را در پاره ‏اى از آیات نور تلقى مى ‏کند.(7) چرا که آنان چون ذره‏اى نورانى به سوى خورشید صعود مى ‏کنند و به دعوت خدا در یورش بردن بر طاغوت، لبیک مى ‏گویند و سفینه نجات را، بر موج سرخ شهادت خویش، به سو ى کمال مى ‏رانند.شهادت برترین درجه کمال وشکوهمندترین مرگى است که هرمجاهد راه حقى آن را آگاهانه و با افتخار بر مى ‏گزیند، وبه زندگى ومرگ بهترین معنا و زیبایى را مى ‏بخشد. شهید همچون شمعى است که خودش مى ‏سوزد و فانى مى ‏شود تا دیگران را از نورى که به قیمت جانش تمام شده، بهره‏ مند کند.

حضور جوانان و نوجوانان در كاروانهاي راهيان نور نشان مي دهد كه نسل جديدپرشور تر و عميق‌تر از نسل‌هاي گذشته در صيانت از دستاورد هاي انقلاب و پاسداشت خون شهدا حضور دارند و «حسن ظن به خدا» هنوز در اين كشور حرف اول را مي زند.اكنون منابع مشروعيت نظام پررنگ‌تر و قوي‌تر از هر زمان در حال رخ نمايي است. كشور ما مستقر ترين نظام را دارد و ملت ما مقتدرترين ملت جهان است و رهبري كنوني نيرومندترين دوران انقلاب را تجربه مي‌كند. تحكيم روزافرون مباني نظام يك حقيقت است كه در سايه وجاهت خون شهدا و فداكاري ملت به دست آمده است. همين حقيقت است كه متضمن استقلال و سرافرازي كشور ماست.

انتقال فرهنگ ایثار، شجاعت و شهادت به اقشار مختلف جامعه به ویژه افرادی که در مناطق عملیاتی جنوب کشور حضور می‌یابند از مهم‌ترین اهداف و مأموریت‌های اصلی برپایی اردوهای راهیان ‌نور در کشور است. اردوهای راهیان ‌نور از اثر بخش‌ترین، اثرگذارترین و مهم‌ترین مؤلفه‌های ترویج فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه است و طبیعی است که اقشار مختلف جامعه با اعزام به این اردوها می‌توانند بیشتر با این فرهنگ آشنا شوند.  اتاق‌های فکر و اندیشکده‌های آمریکا ده سال دیگر خواهند فهمید راهیان نور چیست. تا چند سال دیگر تمام مردم ایران راهیان نوری می‌شوند و خون‌های ریخته شده در شلمچه دامان آمریکا، اسرائیل و انگلیس را رها نخواهد کرد همانطورکه اشک‌های زائران راهیان نور گواه این مدعاست. سرچشمه واژه راهیان نور از واژه دفاع مقدس است و این یعنی پیوند عمیق ایدئولوژیک.مسئله راهیان نور امروز مورد هدف توطئه‌های دشمن قرار گرفته و آنها در تلاشند که مانع از حضور فرزندان و دانش‌آموزان در کربلای ایران و ضیافت شهدا شوند.


آرى شهدا خود را فدا مى ‏کنند تا قافله انسانیت دور ازهرگونه جنجال و مزاحمت و موانع بتواند به مقصد نهایى خود برسد، و زندگى سعادتمندى داشته باشد چرا که با جهاد و شهادت در راه حق فتنه و آشوب برطرف مى ‏شود. و عبادتگاه ‏ها و مراکز شرافت و فضیلت پابرجا مى ‏ماند و زمینه براى رشد انسان‏ ها جهت رسیدن به کمال مطلوب فراهم مى ‏شود.در روایات منقول از ائمه اطهار(ع) از چند چیز به عنوان نور یاد شده است که هر یک پرتوى از نور حقیقى را بیان مى ‏کند. مثلا از خداوند تبارک و تعالى، پیامبراکرم(ص)، امام على(ع)، ائمه اطهار(ع)، قرآن کریم، ایمان، مؤمن و شیعه.

http://hadinet.ir/i/attachments/1/1326009862367093_large.jpg

تکریم شهدا کمتر از یاد شهدا نیست و کسب علم و معرفت در پیشگاه شهدا، مطمئنا درس‌هایی به جوانان و نوجوانان خواهد داد که در هیچ کلاس دانشگاهی پیدا نخواهد شد.امید است جوانان امروز که در برهه‌های زمانی مختلف ثابت کرده‌اند در پایبندی به ارزش‌های دفاع مقدس و آرمان‌های امام راحل، کم از جوانان نسل‌های قبلی خود ندارند، امروز با الگو قرار دادن سلوک شهدا و جانبازان در راه آنان گام بردارند و پرچم انقلاب اسلامی را در اختیار صاحب اصلی آن، مهدی صاحب‌الزمان(عج) قرار دهند.

پاورقى:

1ـ شهید مطهرى قیام و انقلاب مهدى(عج)، ص 76.

2ـ توبه، سوره توبه، آیه 111.

3ـ شهید مطهرى، قیام و انقلاب مهدى(عج)، - ص 67.

4ـ امام خمینى(ره) - صحیفه انقلاب، ص 61.

5ـ سوره نور، آیه 35.

6ـ سوره مائده، آیه 15.

7ـ سوره حدید، آیه 19.

با تلخیص از :کتاب حماسه های همیشه

نويسنده: admin | تاريخ : دو شنبه 25 / 12 / 1393 بازديد : 173
نظرات پست

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مطالب مرتبط